Composite Calendar

March 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
24
Boxer Invitational
at Pacific University
8:00 AM

Boxer Invitational
at Pacific University
8:00 AM

vs Menlo
@ Caldwell, Idaho
Final
L, 17-6

vs Highline College
Final
W, 7-2

at Lewis & Clark
Final
L, 9-0

at Puget Sound
Final
W, 10-5

vs JWU (Denver)
Final
W, 16-5
25
26
27
28
1
vs Bellevue College
Final
W, 8-1
2
Willamette Opener
vs Willamette University
TBA

vs College of Idaho
Final
W, 7-2

vs Lewis & Clark
Final
W, 17-3

at Pacific
Final
L, 7-5

vs Lewis & Clark
Final
W, 9-5

at Pacific
Final
L, 4-1
3
at Pacific
Final
L, 9-5

vs Lewis & Clark
Final
W, 6-0

at Pacific
Final
L, 7-1
4
5
vs Wartburg
Final
L, 9-8
6
7
8
at Biola
Final
L, 7-0
9
Pacific Preview
at Pacific University
TBA

vs Whitworth
Final
L, 5-2

at Linfield
Final
W, 6-1

vs Whitworth
Final - 5 innings
L, 11-2

at Linfield
Final
L, 6-3
10
vs Cal Lutheran
@ College of the Desert
Final
L, 9-0

vs Whitworth
Final - 6 innings
L, 11-2

at Linfield
Final
W, 14-4

vs Whitworth
Final
L, 3-2
11
CLU Regals Invitational
at California Lutheran University
8:00 AM
12
CLU Regals Invitational
at California Lutheran University
8:00 AM
13
Willamette-Corban Dual (Hammer only)
vs Willamette University
5:00 PM
14
Willamette-Corban Dual
vs Willamette University
3:30 PM
15
16
Willamette Valley Cup
vs Willamette University
10:30 AM

Willamette Valley Cup
vs Willamette University
12:10 PM

at Lewis & Clark
Final
L, 3-0

vs Puget Sound
Final
L, 6-3

vs Whitworth
Final
L, 12-4

vs George Fox
Final
L, 20-1

at Puget Sound
Final
W, 5-4

at Lewis & Clark
Final
L, 6-4

vs Whitworth
Final
L, 3-1
17
Willamette Valley Cup
vs Willamette University
11:50 AM

Willamette Valley Cup
vs Willamette University
10:30 AM

at Pacific Lutheran
Final
L, 6-3

vs Pacific Lutheran
Final
W, 6-3

at Lewis & Clark
Final
W, 5-4

vs Whitworth
Final
L, 9-5

vs Puget Sound
Final
L, 8-5

at Lewis & Clark
Final
W, 5-2
18
19
20
21
vs Whittier
3:00 PM
22
23
Willamette Invitational
vs Willamette University
TBA

vs Williams
@ Whittier College
12:00 PM

at Whitman
12:00 PM

at Foothills College
1:00 PM

vs Williams
@ Whittier College
3:00 PM

at Whitman
3:00 PM
24
at Holy Names
10:00 AM

at Dallas
12:00 PM

at Occidental
12:00 PM

at Whitman
12:00 PM

at Whittier
2:00 PM

at Occidental
2:30 PM
25
West Cup
at La Verne University
8:00 am

Bulldog Classic
at University of Redlands
8:00 am

Pacific Multi-Event
at Pacific University
TBA

at Hope International
11:00 AM

at Chabot College
2:00 PM
26
West Cup
at La Verne University
8:00 am

Bulldog Classic
at University of Redlands
8:00 am

Pacific Multi-Event
at Pacific University
TBA

at Redlands
12:00 PM

at Southwestern (Tex.)
2:00 PM

at Redlands
2:30 PM

at Occidental
5:00 PM
27
vs Wis.-River Falls
@ Southwestern University
12:00 PM

vs Oregon Tech
12:00 PM

vs Oregon Tech
3:00 PM
28
vs Colby
@ Pomona-Pitzer
10:00 AM
29
San Francisco State Distance Carnival
at San Francisco State University
TBA
30
vs Linfield
12:00 PM

vs Pacific
12:00 PM

vs Pacific
1:00 PM

vs Linfield
2:30 PM

vs Pacific
3:00 PM
31
vs Linfield
12:00 PM

vs Pacific
12:00 PM

vs Linfield
1:00 PM

vs Linfield
2:30 PM
1
2
3
4
5
John Knight Twilight
at Western Oregon University
TBA

at Claremont-Mudd-Scripps
3:00 PM
6
Jenn Boyman Memorial Invitational
at Linifield College
TBA

at Whitman
9:30 AM

vs Whitman
11:00 AM

at Pacific Lutheran
12:00 PM

at Claremont-Mudd-Scripps
12:00 PM

at Whitworth
1:00 PM

at Pacific Lutheran
2:30 PM

at Claremont-Mudd-Scripps
3:00 PM